top of page

NIKOL BÓKOVÁ / PROMETHEUS

Nikol Bokova (foto Jan Vala 2019) Inner Place1.JPG
Artboard 1_72x_edited.png

sólo: 

Nikol Bóková, klavír

Radek Baborák, lesní roh

David Dorůžka, elektrická kytara 

Jaromír Honzák, kontrabas

Michal Wierzgon, bicí


19:30
KOSTEL SV. ŠIMONA A JUDY

1. 4. 2023

PKS_pohlednice_TISK_1-2-page-001_edited.jpg
Kreslicí plátno 1_72x_edited.png

Béla Bartók: Divertimento pro smyčcový orchestr, BB118

Nikol Bóková: Prometheus / koncertní suita pro klavír, lesní roh, elektrickou kytaru, kontrabas, bicí a orchestr (světová premiéra)

"Hudba alba Prometheus pro mě představuje ucelený svět, v jehož sférách dokážu nacházet komplexnost. A přesto, možnost rozšiřovat tuto skladbu o orchestrální říši, se mi najednou jeví jako nesmírně přirozená cesta, kterou tato hudba může jít, kde může růst a vytvářet nová zákoutí. Místy je mým kompozičním záměrem pouze podpořit již existující Prometheovský svět, místy vzniká nová hudba, která mě samotné přináší pocity, jako když jste někde, kde to dobře znáte, a nečekaně objevíte novou stezku, kterou máte touhu prozkoumat.

Možnost tvořit s vědomím, že komponuji pro tak výjimečný soubor hudebníků, jako je PKS, pod vedením úchvatného Radka Baboráka, kterého hluboce obdivuji, pro mě představuje velkou čest a bezmeznou radost. Od chvíle, kdy jsem byla oslovena s touto myšlenkou, se můj Prometheovský svět začal rozpínat a pro mě je obrovským dobrodružstvím ta nová místa objevovat. Děkuji!"

Nikol Bóková

bottom of page